Inbjudan till klubbtävlingarna Mittpiruetten i Sundsvall 8-9 februari samt BorlängeKristallen i Borlänge 15-16 februari.

Inbjuder härmed klubbens B samt A åkare till klubbtävlingarna Mittpiruetten i Sundsvall 8-9 februari samt BorlängeKristallen i Borlänge 15-16 februari.

Anmälan till båda tävlingarna sker till kristin.silvroth@hotmail.se senast onsdagen den 15 januari.

Skriv åkarens namn, vilken/vilka tävlingar ni anmäler till samt vilken tävlingsklass åkaren deltar i.

Anmälningsavgiften 425 kronor för deltagare med ett program och 625 kronor för deltagare med två program ska betalas in på klubbens plusgiro 14867-6 i samband med anmälan. Märk inbetalningen med tävlingens samt åkarens namn, slå inte ihop anmälningsavgiften för båda tävlingarna utan gör två separata betalningar.

Planned Program Content (PPC) och tävlingsmusik ska vara inlämnad till kristin.silvroth@hotmail.se  i samband med anmälan.

Om ni tävlat tidigare med samma PPC och/eller musik skriver ni det i mailet till mig, då ska ni inte skicka detta igen.

Läs inbjudan och övrig information om tävlingarna på www.indta.se informationen finns också oftast på arrangörens hemsida. Observera dock att sista anmälningsdag till mig är 15 januari så sammanställer jag en anmälan från alla klubbens åkare!!

 Kontakta gärna mig vid eventuella frågor.

Kristin Silvroth, 070-3948996